Logo
V případě dotazů zavolejte.
(Po-Pá, 8-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Zadej e-mail pro zasílání novinek

Veganská Maya - alternativa bez vajec a bez sóji

  1. Úvod
  2. O nás
  3. Od začátku po současnost

Historie obchodu Pro zdraví a radost

Na začátku jsme byli dva, Pepa a Martin. V roce 2000 jsme začali přemýšlet o tom, jak změnit svůj dosavadní životní styl, hledali jsme optimální rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. Chtěli jsme vybudovat něco, co ve Stráži pod Ralskem chybí. Co zákazníci hledají a co ocení? Měli jsme pár nápadů, ale možností pro realizaci nebylo moc. Nejzásadnějším problémem bylo, že ve Stráži chyběly prostory k pronájmu.

Květinářství ve Stráži pod Ralskem

Brzy jsme se doslechli, že se uvolnily prostory pro obchod – museli jsme se rozhodovat rychle. Majitel objektu sice trval na tom, že nový obchod musí pokračovat v duchu, ve kterém byl doposud, což se nám moc nezamlouvalo, ale nakonec jsme souhlasili. Přestože jsme v daném odvětví neměli žádnou zkušenost, byli jsme odhodláni jít za svým cílem.

Naše malé květinářství začínalo ve vestibulu budovy polikliniky. Postupně jsme rozšiřovali nabídku i své služby podle potřeb zákazníků. Po pár letech jsme mohli obchod zvětšit, sklad na potraviny se po čase proměnil v obchod s čajem, kávou a čokoládou z celého světa. Prodávali jsme zde drobné dárkové předměty, luxusní bonboniéry, zdravé bylinné nápoje a další. V nabídce se postupně ustálilo sušené ovoce a ořechy, poptávka po sypaných čajích, doplňcích stravy a zdravé výživě vzrostla.

E-shop se zdravou výživou

Přijali jsme prvního člena do našeho rodinného týmu a nabídli klientům novou službu – kopírování klíčů, která ve Stráži chyběla. Nevyužité prostory vestibulu jsme upravili, nákupní prostory opět zvětšili, aby měli zákazníci více prostoru a pohodlí při vybírání dárků.

Chtěli jsme se rozvíjet dál, ale možnosti se zdály být vyčerpané. Otevírací dobu jsme museli přizpůsobovat provozní době strážské polikliniky a návštěvnost v odpoledních hodinách byla slabá. Na jaře 2011 jsme se proto rozhodli otevřít e-shop se zdravou výživou. Kvalitní potraviny by měly být dostupné všem zákazníkům, ti u nás nyní mohou nakupovat 24 hodin denně.

V roce 2013 se začal řešit osud bývalé restaurace Florida, která byla dlouhá léta v dezolátním stavu. Restaurace se zbourala a na pozemku vyrostl obchod Kik pro textilní diskont. Vznikly také nové prostory k pronájmu, které se nám nakonec podařilo získat. Přestěhovali jsme se do nového obchodu a vše měli konečně pod jednou střechou. Bylo to důležité období v historii naší firmy Pro zdraví a radost – mimo jiné jsme zásadně rozšířili stávající sortiment.

Velký výběr kvalitních potravin

Hlavní změny se týkaly vybudování nového úseku kvalitních a zdravých potravin, který byl pro velký zájem postupně rozšířen. Dodnes si zde naši klienti kupují kvalitní výrobky a zájemci o zdravý životní styl tu najdou vše, co potřebují.

Naše nabídka je opravdu široká a vybere si každý, ať už hledá luštěniny, obilné výrobky, sladidla, ochucovadla a koření, polotovary nebo pochutiny. V našem obchodě nechybí ani rostlinné nápoje a chlazené rostlinné výrobky. Zájem o zdravý životní styl byl na vzestupu, proto jsme se i my začali zajímat o ekologickou drogerii a přírodní kosmetiku. Které prací prostředky jsou vhodné pro alergiky a jaká kosmetika není testována na zvířatech? Eko lahve, drogerie pro maminky a děti, šetrné čisticí prostředky. Zásobovali jsme ekologickými prostředky celý kraj.

Odborné výživové poradenství

Cesta ke zdravému životnímu stylu není nepřekonatelně složitá, jak by si leckdo mohl myslet. My jsme se rozhodli studovat výživové poradenství, abychom sobě i svým zákazníkům mohli fundovaně poradit v oblasti výživy a zdravého stravování. Práce odborníků na výživu, kteří poskytnou zákazníkům komplexní odborné poradenství, nás zajímala – přece jen je to obor úzce spjatý s naší prodejní činností.

Vlivem vzrůstajících nákladů na pronájem jsme se v říjnu 2015 vrátili do budovy polikliniky, kde jsme před lety začínali. Otevřeli jsme novou prodejnu pro Zdraví a radost v Jablonném v Podještědí, kde si mimo jiné mohou zákazníci vyzvedávat své objednávky z e-shopu.

Za dosavadní rozvoj a úspěch našeho obchodu vděčíme především našim věrným zákazníkům, kteří se k nám vrací, a celou dobu nás podporovali v naší činnosti, důvěřovali nám a fandili.

Díky Vám děláme to, co nás baví. A za to Vám děkujeme.

Přední značky e-shopu

Kde nás najdete

Revoluční 164
Stráž pod Ralskem, 471 27

Kontakty
PRO ZDRAVÍ A RADOST
Josef Verzich
Josef Verzich
(Po-Pá, 8-17 hod.)