Logo
V případě dotazů zavolejte.
(Po-Pá, 8-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Zadej e-mail pro zasílání novinek

Veganská Maya - alternativa bez vajec a bez sóji

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Přírodní kosmetika a hygiena
  4. Ústní hygiena, to je každodenní péče, jak na to?

Ústní hygiena, to je každodenní péče, jak na to?
Abychom měli zdravé a pěkně bílé zuby, čistíme si už od dětství dvakrát denně zuby. Koupíme si svou oblíbenou pastu, dětem koupíme tu, která jim nejlépe chutná, kartáčky pak hlavně takové, ať to moc nestojí, a tak nás každodenní hygienou provázejí pomocníci, kterých je všude mnoho a nikdo moc neřeší, odkud jsou, jak nám s hygienou pomohou a jaké vedlejší účinky nám přinesou. 


Nikdo se moc nezamyslí nad dopadem na zdraví při čištění zubů, hlavně u dětí. Například fluor v zubních pastách není nejhorší, ale nesmí se to přehánět, co se týká samotného složení a původu surovin na dané pasty, o tom bychom mohli napsat celý článek. Co se týká zubních kartáčků, rovněž komerční reklamy navádí k používání především elektrických kartáčků, což je jeden z celkem úspěšných tahů, ale potřebné rozhodně nejsou. Ruční kartáčky pak bývají zejména z materiálů, které také ve většině případů nejsou šetrné k našim zubům a dásním. 

Co je pak horší, že jsou z plastů a představují ohromnou zátěž pro planetu a některé mohou být i škodlivé. Proto se snažíme přispět, alespoň malou částí, a rozhodli jsme se vám nabídnout kartáčky, které jsou šetrné k zubům i dásním a zároveň takové, které jsou z biologicky rozložitelných materiálů. 

Můžete vyzkoušet dokonce kartáčky s vyměnitelnou hlavicí, které šetří peníze, místo ve vaší koupelně a nezatěžují planetu Zemi. Zubní pasty, krémy a gely u nás najdete převážně přírodní a certifikované, proto bude vaše ústní hygiena zdravá a ekologická s příznivými preventivními účinky.Jednoduché a účinné čištění zubů nespočívá v síle ani množství, ale v pravidelnosti, správné technice, výběru kartáčku se štětinami z kvalitního materiálu a zubní pastě bez velkého množství fluoru a bez zbytečné, někdy až nebezpečné chemie. V dnešní době jde i o ekologii, stále více z nás si začíná uvědomovat dopad životního prostředí při používání plastů, proto komu není toto lhostejné, může si také své kartáčky vybírat z materiálů, které jsou biologicky rozložitelné. Delší dobu jsou již k mání kartáčky z Bio plastů nebo z bambusu, ale nebojte, pandy budou mít co žrát, tyto kartáčky se totiž vyrábí z takového druhu bambusu, které pandy nežerou.

Na našem e-shopu najdete bambusové kartáčky i kartáčky, které jsou vyrobeny z bio-materiálů, kdykoli je to technicky možné. Některé druhy mají dokonce vyměnitelnou hlavici, aby se dosáhlo ještě menšího množství odpadu. Strategie dobrého vyčištění zubů nespočívá ve velkém množství zubní pasty, tak jak to známe z reklamy, ani v přehnaném tlaku kartáčku na zuby. Zubní pasty, krému nebo gelu stačí opravdu jen malé množství, a pokud máme pastu kvalitní, třeba z bylinek nebo dokonce od certifikovaných výrobců, určitě s takovou pastou budeme zacházet hospodárněji a vydrží nám mnohem déle. Kartáčkem pak čistíme zuby jemnými krouživými pohyby z vnější strany při semkmutých zubech přes oba zubní oblouky, poté z vnitřní strany při otevřených ústech po každém oblouku zvlášť. Žvýkací plochy se čistí vodorovnými pohyby. 

Zvykem po vyčištění zubů je dokonalé vypláchnutí úst, to je u přírodních past zcela zbytečné, a dokonce se tím připravujete o dlouhotrvající účinky složek v pastě. Stačí jen vyplivnout, a pokud máte pocit, že byly vaše zuby příliš zanesené nebo to prostě jen cítíte, učiňte tak pouze krátce a jen jednou, složky obsažené v pastě tak budou působit delší dobu a o zdraví vaší ústní dutiny bude dokonale postaráno.


Zubní kartáčky Yaweco

Každý řemeslník zná důležitost dobrého nástroje. Usnadňuje práci, vede k dobrým výsledkům a zvyšuje radost z práce. To je stejné i s kartáčem na zuby. Zubní kartáček s vyměnitelnou hlavou Yaweco je snadno ovladatelný, ergonomický, s drážkami a protiskluzovým materiálem v oblasti palce. Mimo to vám šetří tyto unikátní kartáčky místo ve vaší koupelně a v poslední řadě i finanční prostředky. Také jsou velmi praktické, snadno a rychle výměníte hlavici, která disponuje kvalitními nylonovými štetinami, přesně střiženými pro perfektní vyčištění zubů bez podráždění dásní. Zubní kartáček lze také použít bez hlavy jako škrabku na jazyk.


Plast není jako plast, co na to Yaweco?

Všechny zubní kartáčky Yaweco jsou vyráběny se solární energií a vlastním vodním cyklem. Na udržitelnost klade společnost velký důraz, a to od výroby až po konečný výrobek a obal. S produkty zubní péče společnosti Yaweco nejste jen pro sebe, ale i pro životní prostředí. Zubní kartáčky s nylonovými vlákny (PA 10.10 s ricinovým olejem), byly testovány na bezpečnost (prodejnost), což znamená, že lze potvrdit, že neobsahují PAH, ftaláty (plastifikátory), těžké kovy, bisfenoly atd.
Alternativní materiály v kartáčku a náhradní hlavici Yaweco

Kartáčová hlava je vyrobena z více než 60% biopolymeru na bázi cukrových minerálů, minerálních plnidel, přírodních vosků a biologicky rozložitelných přísad. Štětiny (vlákna) jsou vyrobena ze základního materiálu PA 10.10 a obsahují ricinový olej namísto ropy.

Rukojeť je vyrobena z polypropylenu (PP) v tvrdé části a z termoplastického elastomeru (TPE) v měkké rukojeti. Zde není možné z technických důvodů použít alternativní materiál. Rukojeť však může být použita opakovaně, a proto není výrobkem na jedno použití.

Obal je vyroben z lepenky, sestavený z více než 90% recyklovatelného materiálu a krycí fólie z PLA (polymléčných kyselin), které jsou biologicky odbouratelné podle DIN ISO 14855.


Co s tím tedy udělám?

Pokud přemýšlíte o vyzkoušení nějakého kartáčku, který ještě neznáte a líbí se vám kartáčky od Yaweco, rozhodně neváhejte. Nejen že se postarají o dokonalou ústní hygienu, ale přinesou vám z čištění zubů a při výměně hlavice i radost a také dobrý pocit z méně odpadu, který je dokonce z větší části biologicky rozložitelný. I dokonalé, zdravé a ekologické čištění zubů může být zábavou.
K mání je také mezizubní niť z Bio bavlny a nezapomeňte na svoje nejmenší, i na ně Yaweco myslelo, vychytaná a správná velikost rukojeti, jemnost kvalitních štětinek, které nedráždí dásně, ani nepoškozují sklovinu a pěkné barvy pro kluky a holky zajistí, že je bude čištění zoubků bavit.
Zubní kartáčky Curanatura Bambo

Máte-li rádi lehké kartáčky z přírodních materiálů, jsou tyto kartáčky přesně pro vás. Rukojeť kartáčku je vyrobena z tepelně ošetřeného bambusu pěstovaného udržitelným způsobem a kartáček je bezezbytku ekologicky kompostovatelný, a to i včetně obalu. Povrch rukojeti je vyhlazen. Štětinky jsou vyrobeny z biologicky odbouratelných přírodních vláken bambusové celulózy o tloušťce 0,13 milimetru a s hustotou 80 štětin na dírku!
Přírodní kartáčky značky Curanatura mají štětinky rovně střiženy. Kartáček se dobře drží a dobře se 

s ním manipuluje. Má poměrně malou čisticí plochu, proto se s ním dostanete v pohodě i na své zuby moudrosti. Štětinky jsou opravdu jemné a můžeme je přirovnat k Ultra Soft Curaprox. Kartáčky CURANATURA, jako jedny z mála kartáčků na trhu, splňují všechny standardy stanovené Světovým sympoziem dentální hygieny pro zdravý a vyhovující zubní kartáček. Jsou vyrobeny bez použití zbytečných plastů = bez ftalátů a BPA. Na odborné rady dentálních hygieniků je kartáček osazen měkkými jemnými štětinkami, které jsou šetrné k vašim zubům i dásním.

Zubní krémy Lavera s certifikací NaTrue

V dnešní době už není lidem jedno, čím si čistí zuby a jak pečují o svou ústní dutinu. Snažíme se mít zuby zdravé, krásné a pokud možno co nejbělejší, mnohdy na to vynakládáme spousty finančních prostředků
a času. Většinou se ale nikdo nezamyslí, co pasta a přípravky vlastně obsahují a čím vším můžou škodit našemu zdraví. Je to jedno, hlavně že to účinkuje a pasta dobře chutná...  Konvenční zubní pasty jsou založené především na chemických, syntetických a často zdraví škodlivých látkách. Oproti tomu jsou všechny produkty Lavera z vlastní produkce a jsou certifikované NaTrue. NaTrue je jeden z nejpřísnějších a zároveň nejoblíbenějších evropských standardů pro přírodní biokosmetiku. Zaručuje čisté složení a garantuje kvalitu. Produkty smí obsahovat pouze složky přírodního původu, deriváty přírodních složek a výjimečně i přírodně identické látky. Nesmí však obsahovat žádné konzervanty, látky syntetické parabeny nebo geneticky modifikované suroviny.

V čem jsou zubní krémy a gely Lavera tak speciální?

Německá značka Lavera vyrábí již od roku 1987 certifikovanou přírodní kosmetiku v tom nejvyšším standardu a v bio kvalitě. Dnes je jednou ze 4 nejuznávanějších světových značek biokosmetiky. Slovo Lavera pochází z latiny a jeho význam je prostý - „pravda“. 

Pro své produkty používají rostlinné ingredience kdykoliv je to možné, a to jen z certifikovaného ekologického zemědělství. Firma používá pouze energii z obnovitelných zdrojů od poskytovatele Meistro (solární, větrná a hydroelektrická energie z Norska). Dokonce provoz jejich webu je CO2 neutrální. 

Výrobky jsou vhodné pro vegany a vegetariány, neboť neobsahují žádné živočišné suroviny, ani nebyly testované na zvířatech. Lavera nepoužívá čistý palmový olej jako surovinu od roku 2012.

Jaké krémy použít a co umí?

V naší nabídce naleznete 3 velmi oblíbené zubní krémy. Prvním z nich je zubní krém Mint, který šetrně odstraňuje plak a fluorid sodný chrání zubní sklovinu proti zubnímu kazu. Hodnotné bylinné výtažky posilují dásně a máta dodává svěží příchuť. Druhým pomocníkem pro vaši zdravou ústní dutinu je zubní krém Sensitiv s heřmánkem a fluorem, nejšetrnější čištění pro citlivé zuby a ustupující dásně. Jemné brusivo křemičitých minerálů přispívá k odstraňování bakteriálního plaku, aniž by došlo k poškození skloviny. Hodnotné ingredience z heřmánku a vilínu uplatňují svůj uklidňující účinek. Fluorid sodný posiluje sklovinu a mentol zajistí svěží dech. Třetí favorit je pro vaše nejmenší, skvělý dětský zubní gel Sensitiv Jahoda & Malina bez fluoru, jemně pečuje o první mléčné zoubky. Mořská sůl efektivně, a přitom šetrně odstraňuje zubní plak a zároveň lehce dezinfikuje. Lahodnou, sladkou chuť a nádhernou vůni gelu, dodávají ovocné výtažky z lesních jahod, malin a xylitolu. Díky ovocné příchuti si děti pastu zamilují a čištění zoubků se stane jejich oblíbenou činností.


Kdo je JĀSÖN® a co vám přináší

Společnost JĀSÖN® Natural oslavila mnoho ocenění. Vítěz ceny Natural Beauty v několika kategoriích; Brand Best Value a vítěz Nejlepších značek pro rodinu podle časopisu Lifescape. Dalšími oceněními jsou: vítěz ceny Green Beauty Bible a ocenění Vegan Environmental Awards.

Na rozdíl od mnoha jiných konkurentů JĀSÖN® vytváří své produkty ve svém působivém výrobním závodě v Culver City v Kalifornii. JĀSÖN® provádí kompletní kontroly kvality a integrity produktové řady JĀSÖN®. Všechny použité rostlinné složky jsou podrobeny týmu analytických chemiků vždy, když dorazí do zařízení. Složky procházejí infračervenou technologií a pokročilým testem HPLC, které ověřují, že jsou to, co být mají a že neobsahují nečistoty.

Samotná továrna je certifikovaným ekologickým procesorem a je prvním výrobcem osobní péče, který má tento status udělen certifikátem Californian Certified Organic Farmers Certification.
Unikátní zubní pasty a ústní vody JĀSÖN®

Udržování dobré ústní hygieny je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat. Zdravé zuby vám nejen umožňují vypadat a cítit se dobře, ale umožňují jíst a mluvit správně. Dobré zdraví ústní dutiny je důležité pro vaše celkové pohodlí a zabraňuje vzniku zubních problémů. Jason All Natural zubní pasty drží zubní kámen zkrátka, dodávají dlouhotrvající čerstvý dech a udržují váš úsměv zdravý, jasný a krásný. Jejich formulace jsou certifikovány kosher a neobsahují sodné lauryl/laurethsulfátové konzervační látky, propylenglykol, ochucovadla ani sladidla, barviva, a dokonce ani lepek. Jsou dostupné s fluoridem nebo bez něj. Níže je seznam naší nabídky dentálních výrobků, které jsou v současnosti k dispozici ke koupi online.

Čím si chci ode dneška čistit zuby a ústní dutinu

Pokud jedete ve vlaku, který míří k přírodě a vašemu zdraví správným směrem, rozhodně si nenechte ujet ten s názvem JĀSÖN®. Vaše hygiena bude od nynějška jiná, dokonalá a radostná zároveň. Pokud například použijete zubní pastu Healthy Mouth s éterickými oleji Tea Tree (čajovníku), který je známý jako antimikrobiální a antiseptický prostředek, pomůže vám chránit celou ústní dutinu před růstem bakterií, které by mohly vést k parodontálním onemocněním, čajovník také brání tvorbě plaku a zubního kazu. Výtažek z grepu a perilly neutralizuje kyseliny a čajovník se skořicí dodávají svěží dech po celý den, zatímco gel z Aloe Vera zjemňuje podráždění dásní.

Zubní pasta Coconut je přirozeně bělicí pasta, aniž by poškozovala sklovinu. Pasta vyrobená ze zdravotně nezávadného kokosového oleje a nejzdravějších ingrediencí přírody. Zubní pasta Simply Coconut Cream harmonicky kombinuje Extra Virgin kokosový olej s bělicími účinky bambusového prášku, extrakt z jahod a ananasový enzym.

Mořská svěžest, to je další skvělý zástupce pomocníků při udržení zdravé ústní dutiny a zubů. Zubní pasta Sea Fresh obsahuje mořské modro zelené řasy (Aphanizomenon Flos-Aquae) bohaté na vápník, bílkoviny a antioxidanty, které přirozeně posilují vaše zuby a dásně. Účinná kombinace extraktů z máty a petržele se postará o svěží a čistý dech a navíc mají antibakteriální účinek. Tato exkluzivní směs tří přírodních složek (bambusový prášek, soda bicarbona a silika) brání tvorbě plaku, zubního kamene a nepoškozují zubní sklovinu.

Přirozeného úsměvu s krásně bílými zuby dosáhnete se zubní pastou Powersmile. Díky obsahu přírodních látek, včetně bambusového prášku, uhličitanu vápenatého, bikarbonátu sodného a křemíku, pasta pomáhá předcházet tvorbě zubního kamene a má přirozeně bělicí účinky, aniž by poškozovala sklovinu. Výtažek ze zrnek grepu působí antibakteriálně, perilla brání vzniku kyselin a Aloe Vera má blahodárné účinky na dásně.

Ani na nejmenší Jason nezapomněl. Zdraví našich dětí je nejdůležitější, a proto je správný výběr hygienických přípravků ještě důležitější než pro nás dospělé. Pokud si vaše dítě nerado čistí zuby, věřte, že s pastou od Jason to půjde samo. Zubní pasta Kids Only jahoda 119 g Jason s jahodovou příchutí rozzáří oči vašich dětí ještě dříve, než dorazí do koupelny, a budou se předhánět, kdo tam bude první. Tato pasta obsahuje certifikované bio složky, naopak je bez obsahu parabenů, umělých ochucovadel a sladidel. Uhličitan vápenatý čistí a chrání zdravý krásný úsměv vašich dětí. Přírodní jahodová příchuť je lahodná, díky ní se děti rády vracející k čištění zoubků.

Proč ústní vodu od JĀSÖN®

Většinou nám stačí si ráno a večer vyčistit rychle zuby a během dne pak hygienu ústní dutiny neřešíme. Kolik z nás ano, to je otázka. Přitom nosit si s sebou například do zaměstnání lahvičku s ústní vodou nic nestojí a vždy najdeme malou chvilku na vypláchnutí. Konvenční ústní vody nám však pomohou pouze osvěžit dech, ale co vedlejší účinky na naše zdraví?

Ústní vody JĀSÖN® mají benefity, které by vás mohly zajímat

Největšími benefity ústních vod Jason z hlediska zdraví jsou, že ani jedna z nich neobsahuje alkohol, sulfáty, ftaláty, parabeny, petrochemické produkty, fluoridy, umělá sladidla ani ochucovadla, propylenglykol, žádné konzervační látky, žádná umělá barviva, a dokonce neobsahují ani lepek.

Čistě přírodní ústní vody bez nežádoucích vedlejších účinků vám pomohou udržovat zdravé zuby a dásně. Obsažené byliny, extrakty a éterické oleje z rostlin, plodů, semen a květů se postarají o zubní kámen a skvrny. Aloe Vera zklidňuje podráždění dásní. Obsahuje vápník a vitamín C. Jedna z ústních vod dokonce obsahuje kokosový olej, druhá skořici a hřebíček, další zase mořské řasy a většina pak mátu, která osvěží dech na dlouhou dobu.

Jakou ústní vodu vybrat?

Pomůžeme vám se zorientovat, a představíme vám nejoblíbenější ústní vody, které jsou skutečnými pomocníky s přírodní ochranou zdravých zubů a dásní. Firma Jason se o to snaží již spousty let a stále vyvíjí nové receptury a způsoby, jak o zuby pečovat přirozeně, zdravě a přitom s pozitivními účinky.


Jedničkou v bělění zubů s 3 přírodními bělicími složkami bez tvrdých brusiv je ústní voda Powersmile, která obsahuje antibakteriální extrakt z perilových semen, který pomáhá zabránit tvorbě zubního kamene. Esenciální přírodní olej z máty se postará o svěží dech. Obsahuje vápník, vitamín C a bio Aloe Vera šťávu, která zklidňuje podráždění dásní. Přírodní extrakt z grapefruitových semen a perily pomáhají snižovat tvorbu zubního kamene. Při použivání této ústní vody nebude kůže v ústech drsná, jak tomu bývá u konvenčních výrobků. Samozřejmostí jsou všechny výše uvedené přednosti, které by měla přírodní ústní voda mít.
ústní vodou Powersmile budou vaše zuby zdravé a krásně bílé.
Co takhle skořice a hřebíček. Ústní voda Healthy Mouth se skořicovým olejem obnovuje svěžest dechu, certifikovaný organický Tea Tree olej, známý antimikrobiální a antiseptický prostředek, pomáhá chránit ústní dutinu proti kyselinám a kyselým bakteriím, které by mohly vést k periodontálním problémům. Aloe Vera gel uklidňuje podráždění dásní. Přírodní grapefruitový olej a extrakty z perilových semen pomáhají snižovat tvorbu zubního kamene. Příjemná chuť skořice a hřebíčku osvěží dech na dlouhou dobu. Rovněž i tato ústní voda má všechny výše uvedené benefity - přednosti, které by měla přírodní ústní voda mít. Pečujte o své zuby s ústní vodou Healthy Mouth.Účinky kokosového oleje jsou již známy a Jason není v tomto ohledu pozadu. Neustálý vývoj se zaměřil na účinky kokosu i v oblasti ústní hygieny a v roce 2018 představil novinku na trhu, kterou je ústní voda Total Protection Coconut Mint. Ústní voda s kokosovým extraktem, ve kterém je obsažena kyselina laurová, může zabíjet škodlivé ústní bakterie. Kyselina laurová je mastná kyselina se středním řetězcem, která tvoří téměř 50 % kokosového oleje. Tento olej je nejbohatším zdrojem kyseliny laurové, který je člověku znám. Pasta obsahuje Tea Tree Oil (olej z čajovníku) známý antimikrobiální a antiseptický prostředek. Ústní voda má všechny výše uvedené benefity, o svěžest vašich úst se postará máta peprná. 

Yoni přírodní zubní kartáček Miswak

Zatím ho možná neznáte, ale brzy se s ním skamarádíte. Jde o čistě přírodní kartáček z větviček stromu Salvadora persica. Kartáček je tvořený drobnými vlákny, která při správném použití velmi účinně odstraňují plak ze zubů, aniž by narušovala sklovinu či dáseň. Tato metoda čištění zubů umožňuje použít tento přírodní kartáček Miswak dokonce bez zubní pasty, která je v tomto případě zbytečná. Obsažené silice a minerály zubní pastu nejen nahradí, ale v mnohém překonají. Svými blahodárnými účinky učiní vaše zuby zdravé, a to bez chemie a zbytečného odpadu. Vyzkoušejte i vy tento kartáček a zjistěte, jak to dělají lidé v Africe, třeba zjistíte, proč mají tak bílé zuby :)...
Pokračovat ve čtení →

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli