Logo
V případě dotazů zavolejte.
(Po-Pá, 8-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Zadej e-mail pro zasílání novinek

Veganská Maya - alternativa bez vajec a bez sóji

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Aromaterapie a vůně
 4. Éterické certifikované oleje a směsi Cosbionat

Éterické certifikované oleje a směsi Cosbionat
Éterické oleje jsou vonné látky, které se získávají z rostlin. V rostlinách plní tyto oleje spoustu důležitých funkcí, například lákají opylující hmyz nebo chrání rostlinu díky svým antibakteriálním, antivirovým a protiplísňovým složkám. Bio éterické oleje Cosbionat jsou získávány šetrnou metodou, a to pouze z přírodních rostlinných zdrojů, bez použití živočišných složek, chemie a vysokých teplot při výrobě.

Energetická bioenergetická kondice s éterickými oleji Cosbionat je vzorem rovnováhy a synergie. Laboratoř Cosbionat, kterou založil Dr. Valnet, se specializuje na tvorbu vysoce kvalitních silic. Spoléhá na síť věrných producentů, sídlících po celém světě a praktikujících ekologické zemědělství. Všechny esenciální oleje v sortimentu jsou certifikovány jako „AB“ nebo „ekologické zemědělství“. Tato certifikace splňuje velmi přísné normy Evropské unie, které zaručují, že se výrobek skládá z minimálně 95 % složek z ekologického zemědělství. Přídavné jméno „organické“ je pak zárukou, že tyto esenciální oleje vyrobené z rostlin jsou převážně z tohoto typu zemědělství.

Jedná se o záruku kvality pro spotřebitele i záruku čistoty výrobku. Organická silice se získává z rostliny pěstované bez využití hnojiv, pesticidů a všech druhů chemických látek, které by mohly mít vliv na účinnost oleje a jeho uživatele.

Řada Dr. Valnet se skládá ze 40 esenciálních olejů používaných v aromaterapii. Co se týče jejich destilace, laboratoř Cosbionat používá jedinečný proces: nízkotlakou parní destilaci. Ta se provádí vždy kolem sklizně, aby se zachovala kvalita čerstvých rostlin. Citrusové esence se však získávají extrakcí za studena bez použití rozpouštědel. Všechny produkty společnosti Dr. Valnet jsou připravené podle přísných požadavků na jakost.

Na co všechno se dají oleje Cosbionat použít?

Buďme k sobě upřímní, vždy když nás něco bolí nebo trápí, většina sáhne po pilulkách, různých krémech a mnohdy je lékárna nebo lékař první vnuknutí a řešení, kde by nám mohli pomoci. Je to síla zvyku a hlavně rychlá pomoc, tak nás to většinou učili již od dětství. Mnozí však nedají na přírodní léčbu dopustit a v dnešní době, kdy je kolem nás spousty chemie, se tradiční léčitelství vrací a získává oblibu.

Řešíme příznaky, jako je kašel, chronická i senná rýma, špatný spánek, infekce, úzkost, kožní problémy... zdravotní příznaky jsou různé a četné. Éterické oleje Cosbionat jsou skvělým řešením, jak si pomoci od potíží přírodní cestou. Jsou prověřené léty a jejich obliba nadále stoupá.

Bylinná medicína je založena na použití éterických koncentrovaných olejů, které mohou být z květů, listů, plodů, kůry, semen či kořenů. Tato metoda je známá již tisíciletí, ale použití esencí bylo zdokonalováno současně s moderní chemií. Tyto oleje na rozdíl od rostlinných olejů neobsahují tuky. Existuje více než 400 různých druhů, ale pouze asi čtyřicet se používá v aromaterapii. Pro každý éterický olej existují velmi odlišné výhody v závislosti na použité esenci.

Oleje můžou být použity jak při masáži, tak i při lékařských doporučeních nebo pomocí difuzéru. Pokud je lahvička dobře uzavřená, mohou být uchovávány po dobu několika měsíců nebo let, jinak dojde k úniku aroma. Je pravda, že se ceny silic můžou zdát poměrně vysoké, což je způsobeno velkým množstvím rostlin potřebných k získání oleje. Například na výrobu 1 litru růžového oleje je použito 5 tun okvětních lístků růží.

Kolik a jaké druhy éterických olejů a směsí Cosbionat vyrábí

Tuto řadu výjimečných kouzelníků tvoří široká škála esenciálních olejů z rostlin, bylin, semen i ovoce. Kolekce sestává ze
32 éterických olejů a 15 aromaterapeutických směsí. Jsou to známé i méně známe oleje, které se používají už od pradávna, kdy byly zjistěny pozitivní účinky těchto darů z přírody.

 • Bylinné: bazalka, citrónová tráva, hřebíček, máta, oregáno, rozmarýn, tymián a vetiver.

 • Esence získané z částí stromů a keřů, jako je borovice, cypřiš, červená myrta, eukalyptus, jalovec, jedle, niaouli, ravintsara, růžové dřevo, skořice, čajovník (tea tree), terpentýn, ylang-ylang a samozřejmě vanilka.

 • Pro příjemné účinky a vůně jsou skvělé i výtažky z ovoce, známý je pomeranč, citrón, bergamot, grapefruit, mandarinka, petitgrain.

 • Nesmíme zapomenout ani na květy, jako je levandule a muškát vonný.

Climarome – přírodní inhalant pro celou rodinu

První účinný inhalant na suchý vzduch. Nikdy dříve nebyly v této formě používány éterické oleje k dezinfekci dýchacích cest. Climarome pročistí nos, čistí a okamžitě zmírňuje problémy dýchycích cest. Dýchejte čistší, zdravější a čerstvější vzduch.

Antiseptické esence mají balsamické vlastnosti, chrání dýchací cesty, stejně jako borové lesy, levandulová a tymiánová pole. Dýchejte doma jako v přírodě.

Díky vysoké koncentraci H.E (33,6 %) a souhře pěti vonných 100% organických silic (které tvoří levandule, niaouli, borovice, máta, tymián), má Climarome přímý účinek na dýchací cesty.

Climarome je také cenným doplňkem jakéhokoli předpisu, který léčí chřipky a nachlazení. Climarome má uklidňující účinky díky silnému a nezanedbatelnému procentu bio oleje z jemné levandule, kterým se složení této směsi Climarome může pyšnit.

Použití:

 • Climarone nastříkejte 2-4 vztlaky na čistý kapesník a několikrát denně zhluboka vdechujte 1 minutu.

 • Večer nastříkejte trochu Climaromu na polštář. Možno vetřít do pokožky hrudníku a zad.

 • Do misky vařící vody asi tak dvacetkrát stříkněte a pod přehozeným ručníkem inhalujte.

 • Před a po fyzickém cvičení vdechujte Climarome pro zvýraznění a prodloužení blahodárných účinků hlubokého dýchání.

 • Pro děti do 3 let – vdechujte Climarome ve dostatečné vzdálenosti od nosu, aby se zabránilo riziku křeči.

 • Při sezónních změnách během epidemických období zdvojnásobte používání Climaromu, který lze stříkat i na šaty (děti před odchodem do školy).

 • Climarome také chrání proti znečištění životního prostředí.

 • Vdechujte olej z kapesníku na veřejných místech (metro, vlak) a nezapomeňte si jej vzít při cestování (letadlo, hotel,...).

Vědecké studie prováděné na Climarome po dobu 40 let

Dr. Jean Valnet publikoval ve svých knihách mnoho pozorování a klinických studií, kdy po dobu více než 20 let předepisosoval přípravek Climarome pacientům. Jeho výsledky nebyly nikdy zpochybňovány a publikace jsou tedy cenným svědectvím. I dnes jsou s Climarome prováděny další studie.


Laboratoř Clermont-Ferrand a univerzita Besançon provedly několik studií, které potvrzují účinnost Climarome na několik bakterií, obvykle přítomných v dýchacích cestách, při respektování integrity plicní membrány.

Elegantní porcelánové difuzéry na éterické oleje

Elektrický difuzér je výbornou pomůckou pro provonění vašeho domova a zajímavou alternativou k tradiční aromalampě.

Proč použít elektrický difuzér Cosbionat

Díky konstantní teplotě nedochází k přehřívání a denaturaci éterických olejů. Éterické oleje si tak zachovávají svou původní vůni i léčivé účinky. Difuzéry jsou vhodné pro použití v kancelářích i v dětském pokoji. Zvládají tichý provoz a šňůra pro zapojení do el. sítě je dostatečně dlouhá.

Jak difuzér funguje

Nalijte několik kapek do středu přístroje, zapojte do zásuvky a zapněte. Rozsvítí se světélko a během pár minut bude váš interiér příjemně provoněný.

Barvy, bonus a balení

Difuzéry jsou dostupné ve třech barvách – bílá, tmavě modrá a hnědá. Bonusem k difuzéru je směs éterických olejů Odarome 15 ml, které čistí a revitalizují okolní ovzduší. Vše je pečlivě zabaleno v originální pevné krabici.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli