Logo
V případě dotazů zavolejte.
(Po-Pá, 8-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Zadej e-mail pro zasílání novinek

Veganská Maya - alternativa bez vajec a bez sóji

  1. Úvod
  2. Co to vyzkoušet
  3. Kokosová voda
Kokosová voda

Předtím, než mladý kokos začne tvořit bílou dužinu, je velký, zelený a v jeho středu je až jeden litr životadárné tekutiny. Co všechno tato voda obsahuje, čím vším je tak výjimečná, proč a pro koho je kokosová voda vhodná?

Kokosová voda je starověký energetický a osvěžující nápoj, elixír mládí. Nezaměňujte ji s kokosovým mlékem – to se vyrábí již z bílé dužiny a obsahuje tuk.

Kokosová voda je nápoj, který je připravený přírodou k přímé spotřebě – není potřeba žádných úprav, jen ji vychladit. Chutná příjemně svěže a přirozeně sladce.
Víte, že...?

Kokosová voda je ve světě populární nápoj, pijí ji například sportovci nebo je používána jako přírodní sexuální stimulant. Oblíbená je k dennímu pití lidmi všech věkových kategorií.

Kokosová voda přirozeným způsobem zvyšuje energii.

Kokosová voda podporuje cirkulaci vody v těle a vysoký obsah draslíku zlepšuje krevní oběh. Zajímavý je rovněž obsah kinetinu, hormonu, který podporuje rychlé množení buněk mladých rostlin – tento hormon působí i proti našemu stárnutí...

Kokosová voda je zdravou alternativou nealkoholických limonád. Je vhodná také pro těhotné a kojící ženy nebo malé děti. Lze ji přidávat do rozmanitých alkoholických a nealkoholických koktejlů. Například kokosová voda s vodkou – cocovodka. Zdravotní výhody kokosové vody: (zdroj: vitastrava.cz)

Kokosová voda je izotonický nápoj, je tedy identická s lidskou krevní plazmou. Tato plazma tvoří asi 55 % lidské krve. Během války v Pacifiku byla běžně kokosová voda používána jako krevní transfúze pro zraněné vojáky.

Kokosová voda v ořechu je přirozeně sterilní. Dostává se do kokosu dlouhou cestou skrze vlákno, čímž se filtruje a je čistější než voda z jakéhokoliv pramene.
Dodává organismu energii. Je výživná jako mléko, ale neobsahuje žádný cholesterol.

Kokosová voda je přírodním zdrojem kyseliny laurové, která se vyskytuje například i v mateřském mléce, kde chrání proti virům a infekcím.

Kokosová voda je ideální rehydratační nápoj. Obsahuje jednoduché cukry, elektrolyty a minerály, které doplní potřebnou hladinu tekutin v těle. Z vědeckých výzkumných studií vyplývá, že látky obsažené v kokosové vodě mají protistárnoucí a protirakovinné účinky. V ajurvédě (tradiční indické přírodní léčitelství) je kokosová voda používána při léčbě mnohých nemocí. Kokosová voda obsahuje enzymy, které pomáhají při trávení a nastavují správnou rychlost metabolismu, může tedy pomáhat při regulaci váhy.

Kokosová voda má výhodný poměr minerálů, jako je vápník, železo, mangan, hořčík a zinek.

Kokosová voda má dle výzkumů pro lidské tělo lepší složení než většina sportovních nápojů.


Kokosová voda Grace

Kokosová voda Natural Jihlava

Přední značky e-shopu

Kde nás najdete

Revoluční 164
Stráž pod Ralskem, 471 27

Kontakty
PRO ZDRAVÍ A RADOST
Josef Verzich
Josef Verzich
(Po-Pá, 8-17 hod.)